Занимљиво поподне на Острву – Евертон прекинуо црни низ, голеада у Бирмингему

На пет мечева 32. кола Премијер лиге који су почели у 16.00, виђено је чак 14 голова.

Фудбалери Евертона прекинули су серију од 13 мечева без победе тријумфом над Барнлијем на домаћем терену резултатом 1:0.

Једини гол на мечу постигао је Доминик Калверт Луин у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Гостима је у другом полувремену посао додатно отежао Дара О'Шеј црвеним картоном у 67. минуту.

До краја није било промене резултата, те је Евертон дошао до важне победе у борби за опстанак

Голеада у Бирмингему

Фудбалери Астон виле и Брентфорда одиграли су 3:3 у најефикаснијем мечу поподневног програма.

Домаћи су имали вођство од 2:0 након голова Олија Воткинса у 39. и Моргана Роџерса у 46, минуту, али су гости у периоду од 59. до 68. минута дошли до преокрета. Голове су постизали Занка, Брајан Мбеумо и Јан Виса.

Коначан резултат поставио је Воткинс својим другим голом у 81. минуту.

Њукасл у завршници до три бода

Фудбалери Њукасла успели су да победе Фулам резултатом 1:0 и дођу до 47. бода у сезони.

Фулам је био бољи ривал током већег дела утакмице, али је једини погодак на мечу постигао Бруно Гуимарес у 81. минуту меча.

Лутон након преокрета надиграо Борнмут

Играчи Лутона победили су Борнмут резултатом 2:1 и наставили борбу за опстанак у елитном рангу.

Гости су повели у 52. минуту голом Маркуса Тавернијеа, али је Џордан Кларк изједначио у 73. минуту.

Славље домаћима донео је Карлтон Морис у 90. минуту.

Вест Хем "окренуо" Вулвсе

Фудбалери Вест Хема надиграли су Вулверхемптон резултатом 2:1 након преокрета у другом полувремену.

Пабло Сарабија је у 33. минуту из пенала погодио за вођство домаћих.

Истом мером је узвратио Луис Пакета у 73. минуту, да би у 85. Џејмс Ворд Праус донео победу "чекићарима" голом директно из корнера.