Де Брујне режирао преокрет Ситија против Кристал паласа

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на гостовању екипу Кристал паласа 4:2 у 32. колу енглеске Премијер лиге.

Манчестер сити је упркос победи остао на другом месту Премијер лиге, "грађани" имају исти број бодова као и првопласирани Ливерпул - 70. Кристал палас је забележио трећи пораз на претходних пет утакмица.

Кристал палас је први стигао до вођства и то у трећем минуту, голом Жан-Филипа Матете, а 10 минута каније Кевин де Брујне је поравнао резултат на "Селхуртс парку" у Лондону.

У другом полувремену Сити је у 47. минуту преко Рика Луиса стигао до вођства на утакмици, а Ерлинг Холанд је постигао трећи гол за госте из Манчестера у 66. минуту након Де Брујнеовог додавања. Белгијанац је постигао други гол у 70. минуту.

Одсон Едуар из Кристал паласа је смањио и поставио коначан резултат у 86. минуту.

У наредном колу Манчестер сити ће играти против Лутона, а Кристал палас ће се састати са Ливерпулом.