Звезда поново на плус четири - Шљивић и Родић за рутинску победу против ИМТ-а

Фудбалери Црвене звезде савладали су ИМТ резултатом 2:0 у мечу 28. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели су четвртим везаним тријумфом поново дошли до четири бода предности у односу на Партизан.

Уводни део меча протекао је у иницијативи Звезде која је имала неколико добрих прилика, а једну од првих је успела да искористи већ у четвртом минуту.

Одличну акцију преко левог бока крунисао је Јован Шљивић након паса Гелора Канге и постигао свој први гол у сезони.

Међутим, рано примљен гол није утицао на самопоуздање гостију који су одиграли одлично прво полувреме и прилично добро парирали фаворизованом домаћину.

Упркос бројним шансама на обе стране, промене резултата у првом делу није било, те је ИМТ имао чему да се нада у наставку.

Ипак, одбрана гостујуће екипе поново је поклекла након само неколико минута игре у наставку. Овога пута стелац је био Милан Родић у 48. минуту.

Звезда је након тога заиграла много растерећеније и имала је велики број прилика да потврди тријумф још једним голом, али је резултат остао непромењен.

У следећем колу Звезда гостује код Радника, док ће ИМТ дочекати Напредак.