Омладинци Србије поражени од Данске у квалификацијама за Европско првенство

Омладинска фудбалска репрезентација Србије поражена је у португалској Табуи од селекције Данске резултатом 3:1 у мечу првог кола групе 4 завршне рунде квалификација за Европско првенство за играче до 19 година, које ће ове године бити одржано у Северној Ирској.

Данска је повела у 20. минуту голом Валдемара Андреасена. Изједначење Србији донео је Ђуро-Ђулио Ђекић у 49. минуту.

Андреасен је у 84. минуту поново обезбедио Данској предност од 2:1, а коначан резултат поставио је Оскар Швартау у 86. минуту.

У другом мечу првог кола групе 4 квалификација од 19.00 часова играће Португалија и Грчка.

Омладинци Србије ће у другом колу 23. марта од 21.00 сат играти са Португалијом, а "орлићи" ће се потом три дана касније у последњој рунди састати са Грчком од 16.00 сати.

Пласман на Европско првенство 2024. избориће само победник групе. Шампионат ће бити одржан од 15. до 28. јула ове године у Северној Ирској.