Живковић оверио тријумф ПАОК-а над загребачким Динамом за пласман у четвртфинале Лиге конференција

Фудбалери Паока савладали су загребачки Динамо 5:1 у реванш сусрету осмине финала Лиге конференција. Укупним резултатом 5:3, грчки тим је изборио четвртфинале трећерангираног такмичења Европе. Стрелац петог Паоковог гола био је Андрија Живковић, репрезентативац Србије.

Фудбалери ПАОК-а надокнадили су два гола заостатка из првог дуела одиграног у Загребу и пласирали су се у четвртфинале Лиге конференција.

Стрелци за солунске црно-беле били су Баба Рахман у 27, а Петар Сучић је аутоголом у 33. минуту донео два гола предности грчком тиму.

Брендон Томас је био прецизан у 42, а Констатинос Кулиеракис у 73. минуту.

Победу ПАОК-а оверио је српски репрезентативац Андрија Живковић из пенала у 88. минуту.

Гол за Динамо постигао је Арбер Хоџа у 49. минуту.

Пласман у четвртфинале обезбедио је и Фенербахче, и поред пораза на свом терену у Истанбулу од Ројал Униона са 1:0, истанбулски тим је пласман у наредну рунду остварио захваљујући победи у првом мечу у гостима - 3:0.

Стрелац победоносног гола за госте на мечу био је Матијас Расмусен у 68. минуту.

Фјорентина и Макаби из Хаифе су у Фиренци одиграли нерешено - 1:1, па је пласман у четвртфинале остварила Фјорентина захваљујући победи у првом мечу - 4:3. Повела је Фјорентина голом Антонина Барака у 59. минуту, да би изједначење Макабију донео Анан Калаили поготком у 88. минуту.

Међу осам најбољих тимова у Лиги конференција место су изборили и фудбалери Викторије из Плзења који су победили након пенала екипу Сервета са 3:1.

Жреб за четвртфинале Лиге конференција на програму је 15. марта у Ниону.