Милан рутински до четвртфинала Лиге Европе, Вест Хем декласирао Фрајбург

Фудбалери Милана савладали су на гостовању у Прагу екипу Славије 3:1 у реванш сусрету осмине финала Лиге Европе. Милан је укупним резултатом 7:3 обезбедио учешће међу осам најбољих тимова у другогангираном такмичењу Старог континента.

Попут Милана, екипа Вест Хема је победом над Фрајбургом 5:0 у другој утакмици осмине финала Лиге Европе изборила наредну рунду такмичења. Први меч завршен је тријумфом Фрајбурга 1:0, те је укупни резултат двомеча 5:1 у корист енглеског тима.

Милан је од старта утакмице поставио висок ниво игре који фудбалери Славије нису успели да упасиве.

Први гол у Прагу виђен је у 33. минуту, а стрелац је био Кристијан Пулишић, други гол постигао је Рубен Лофтус-Чик три минута касније, а коначан резултат поставио је Рафаел Леао у 51. минуту првог полувремена.

Почасни пгодак за Славију постигао је Матеј Јурашек у 85. минуту меча.

Славија је играла с десеторицом фудбалера од 20. минута, јер је Томаш Холес добио директан црвени картон.

Вест Хем је до вођства стигао у деветом минуту, голом Лукаса Пакете, а други погодак енглеском тиму донео је Џарод Боуен у 32. минуту.

Након полувремена, Арон Кресвел је у 52. минуту успео да постигне трећи гол за Вест Хем, а Мохамед Кудус је поставио коначан резултат, прво је био стрелац у 77, а потом у 85 минуту игре.

Пласман у четвртфинале су изборили и Бенфика и Марсеј. Бенфика је била боља у двомечу од Ренџерса - 3:2, а Марсеј је у укупном резултату савладао Виљареал - 5:3.

Жреб за четвртфинале Лиге Европе на прогрму је 15. марта од 13.00 у Ниону.