Милан са два гола предности путује у Праг, Марсеј завршио посао против Виљареала

Фудбалери Милана савладали су Славију из Прага резултатом 4:2 у мечу осмине финала Лиге Европе.

"Росонери" су на тај начин себи значајно олакшали посао у реваншу који се игра за седам дана у Прагу.

Милан је у вођство довео Оливије Жиру у 34. минуту након што је дефанзивац гостију Ел Хађи Малик Дијуф добио црвени картон у 26. минуту.

Ипак, Славија је након само два минута успела да дође до изједначења преко Давида Дудере, да би Милан головима Тиђанија Рејиндерса и Рубена Лофтуса Чика дошао до два гола предности.

Славија је поново узвратила у 65. минуту преко Ивана Шранца, да би коначан резултат поставио Кристијан Пулишић у 85. минуту.

Олимпик из Марсеја је лакше него што се очекивало победио Виљареал након одличне игре у првом полувремену.

Ђордан Верету био је прецизан у 23. минуту, да би Јерсон Москера аутоголом пет минута касније дуплирао вођство француског тима.

До краја полувремена је са беле тачке био прецизан и Пјер Омерик Обамејан и тада се већ могло наслутити да ће домаћи са великом предношћу путовати у Шпанију.

Свој други гол на мечу Обамејан је постигао у 59. минуту, а ситуацију пред реванш за "жуту подморницу" додатно је отежао Алберто Морено црвеним картоном у 62. минуту.

Фрајбург са голом предности путује у Лондон, реми у Лисабону

Фудбалери Фрајбурга савладали су Вест Хем са 1:0 на домаћем терену.

Једини гол на мечу постигао је Михаел Грегорич у 81. минут меча.

Бенфика и Ренџерс ремизирали су резултатом 2:2 у првом мечу у Лисабону.

Шкоте је у вођство довео Том Лоренс у 7. минуту да би Анхел Ди Марија са пенала у другом минуту надокнаде првог полувремена поравнао резултат.

Ипак, гости су на одмор отишли са предношћу након гола Духона Стерлинга у петом минуту надокнаде.

Коначан резултат поставио је Конор Голдсон аутоголом у 67. минуту.