Севиља продубила Сосиједадову кризу и одмакла се од опасне зоне

Фудбалери Севиље победили су Реал Сосиједад резултатом 3:2 у мечу 27. кола шпанске Ла Лиге.

Севиља се са нова три бода одмакла од опасне зоне, док је Сосиједад додатно угрозио свој пласман у европска такмичења следеће сезоне.

Јусуф Ен Несири је са два рана поготка у 11. и 13. минуту донео домаћину капиталну предност пред наставак меча, да би Андре Силва у петом минуту надокнаде првог полувремена смањио заостатак Сосиједада из пенала.

Међутим, када је Серхио Рамос у 66. минуту постигао гол за 3:1, шансе гостију за преокрет су значајно опале.

Једино што су гости успели да ураде до краја био је гол Браиса Мендеса у 92. минуту.

У наредном колу Севиља гостује Алмерији, а Сосиједад ће у госте Гранади.

Рајо Ваљекано и Кадиз одиграли су 1:1 у другом мечу дана. Погодак за домаће постигао је Флоријан Лајун у 88. минуту, да би бод Кадизу осигурао Ћави Ернандес у 12. минуту надокнаде.