Арапско финале Азијског купа, домаћин Катар елиминисао Иран

Фудбалери Катара савладали су Иран 3:2 у полуфиналу Азијског купа на стадиону "Ел Тумама". Ривал у финалу биће им Јордан.

Екипа Катара се домогла до последњег степеника на путу ка одбрани титуле континенталног првака. Победили су Иран после велике драме.

Иранци су први повели голом Азмуна у четвртом минуту. Јасем Абдулсалам је изједначио у 11. минуту, а Катар је у предност довео Акрам Афиф у 43. минуту.

Ново изједначење стиже у 51. минуту, прек Алиризе Јаханбакша са "беле тачке". Алмолез Али у 82. минуту тресе мрежу, погодак који је Катар одвео у финале.

Иран је у трећем минуту надокнаде остао са играчем мање јер је Шоји Халилзадеху додељен директан црвени картон услед фаула са позиције последњег играча одбране. Уз повреду Асадија на то, логично је било да судијска надонкада траје преко 10 минута. Иранци нису успели да изборе продужетак.

Ривал Катару биће Јордан, који је сензационално елиминисао Јужну Кореју са 2:0. Финале се игра 10. јануара у 16.00 по нашем времену.