Арсенал уз доста муке бољи од Нотингем Фореста

Фудбалери Арсенала савладали су Нотингем Форест на гостовању резултатом 2:1 у првом мечу 22. кола Премијер лиге.

Арсенал је овом победом дошао до другог места на табели са три бода, али и две утакмице више од трећепласираног Манчестер ситија.

"Тобџије" је у вођство довео Габријел Жесус у 65. минуту, да би вођство повећао Букајо Сака седам минута касније.

Утешни гол за Форест постигао је Таиво Авоњи у 89. минуту.

Арсенал у следећем колу у дербију дочекује Ливерпул, док ће Форест гостовати Борнмуту.

У осталим мечевима Фулам и Евертон одиграли су утакмицу без голова, док је Лутон неочекивано и убедљиво поразио Брајтон са 4:0.

Елајџа Адебајо постигао је хет-трик за домаћи тим, а у стрелце се уписао и Чиједози Огбене.

Паласу и Њукаслу три гола довољна за победе

Кристал палас је на домаћем терену био бољи од Шефилд јунајтеда резултатом 3:2 након што су два пута стизали предност гостију.

Бен Бреретон довео је Шефилд у вођство након само 20 секунди, да би Еберечи Езе поравнао резултат у 17. минуту. Џејмс Мекати је погодио за 1:2 у 20. минуту, али је Езе пре одласка на одмор поново изједначио.

Победу Паласу донео је Мајкл Олис у 67. минуту.

У последњем мечу дана Њукасл је на гостовању био бољи од Астон Виле резултатом 3:1.

Фабијан Шер је са два гола у 32. и 36. минуту донео капитално вођство гостима, да би Алекс Морено аутоголом додатно отежао посао својој екипи. Почасни погодак за Вилу био је дело Олија Воткинса у 71. минуту.