Интер освојио Суперкуп Италије

Фудбалери Интера савладали су у Ријаду екипу Наполија 1:0 у финалу Суперкупа Италије.

Неро-азури су у главном граду Саудијске Арабије пред 25.000 гледалаца освојили нову титулу Суперкупа Италије, трећу у низу.

Интер је доминирао током читавог меча, у првом полувремену контролисали су игру, били доминантнији на терену, али без праве прилике да се угрози Голини.

После првих 45. минута игре резултат на семафору није био промењен.

Главни судија меча, Рапуано поделио је чак десет жутих картона, а други који је добио Ђовани Симеоне у 60. минуту био је можда и одлучујући фактор на утакмици.

Од тог тренутка ток утакмице био је једносмеран. Интер је нападао, Наполи се бранио, па је меч изгледао као игра викторије.

Од 80. минута, лопта није прелазила на половину неро-азура, па се притисак Интера исплатио у првом минуту судијске надокнаде када се после гужве у шесснаестерцу Лаутаро Мартинез уписао у стрелце и ставио тачку на меч.