Минималац Звезде против мађарског Залаегерсега на Кипру

Фудбалери Црвене звезде победили су мађарски Залаегерсег резултатом 1:0 у пријатељском мечу одиграном на Кипру.

Први су шансу имали играчи мађарског клуба, али је у 17. минуту пречку погодио Киш.

Звезда је повела у 22. минуту. Виктор Радојевић је био асистент, а Јован Шљивић стрелац, погодио је главом са десетак метара.

Шљивић је у 38. минуту могао и до другог гола, али је погодио стативу.  У 63. минуту, после корнера, штопер Звезде Немања Милуновић није искористио одличну шансу да дуплира вођство шампиона Србије. Последњу шансу за изједначење Залаегерсег је имао у 77. минуту, али је Шпољарић погодио стативу.

Тренер Звезде Владан Милојевић је на овом мечу значајно комбиновао поставу, па Глазер, Дегенек, Родић, Иванић, Мијатовић, Недељковић, Стаменић и Катаи нису ни били у конкуренцији за састав.

Тренер Звезде Владан Милојевић је навео да резултат није приоритет, већ уигравање.

"Друга контролна утакмица је била свакако доста боља од прве и надам се да ће свака следећа бити још квалитетнија. Меч са Залаегерсегом је био добра провера, прави такмичарски дуел. Реч је о ривалу који игра агресивно и дисциплиновано. Имплементирали смо доста елемената, на којима радимо на тренинзима и то је оно што ме радује. Резултат није примаран, али играчи морају да знају да ако играју за Црвену звезду и носе овај грб, нема разлике између пријатељских и званичних утакмица. Зна се шта је циљ, али у овом тренутку то заиста није примарно. Много дорбих ствари смо до сада урадили, али увек има простора за напредак. Још увек радим на проналажењу правих позиција за поједине играче, желим да видим како се сналазе, али сам задовољан како се одвијају припреме", истакао је Владан Милојевић за клупски сајт после меча.