После Красоа заблистао и Хванг, Звездина узданица уписала гол и асистенцију за Јужну Кореју

Фудбалер Црвене звезде Хванг Ин Бом је у победи Јужне Кореје над Бахреином 3:1 у Купу Азије. Исти учинак имао је и нападач црвено-белих Жан Филип Красо за Обалу Слоноваче на отварању Купа афричких нација.

Хванг је у 38. минуту начео мрежу Бахреина својим 50. голом за национални дрес. Потом је уписао и асистенцију у 68. минуту за погодак Канг-ин Лија за 3:1.

Од фудбалера Звезде у дресовима анционалних селекција, Жан Филип Красо је био стрелац и асистент на Купу афричких нација за Обалу Слоноваче против Гвинеје Бисао (2:0)

Звезда има још тројицу фудбалера на Купу афричких нација - Осман Букари (Гана), Насер Ђига (Буркина Фасо) и Кингс Кангва (Замбија).