Крис Вуд са три гола донео победу Форесту против Њукасла, голеада Шефилда и Лутона

Фудбалери Нотингем Фореста савладали су на отварању Боксинг деја екипу Њукасла 3:1 у утакмици 19. кола Премијер лиге. Борнмут је савладао Фулам са убедљивих 3:0, док је Лутон после преокрета савлдао екипу Шефилда.

Њукасл је доминирао током већег дела меча, али је гостујућа екипа искористила прилике у којима се нашла.

Домаћи тим повео је у 23. минуту поготком Александра Исака. Нотингем Форест је до тријумфа стигао головима бившег фудбалера Њукасла Криса Вуда.

Вуд је изједначење Форесту донео у 45. минтуу, самом финишу првог полувремена, да би у другом головима у 53. и 60. донео потпуни преокрет и тријумф.

Фудбалери Њукасла се тренутно налазе на седмом месту на табели са 29 бодова, а у наредном колу првог јануара гостоваће Ливерпулу.

Нотингем Форест је на 16. месту Премијер лиге, а у наредном колу, 30. децембра дочекаће Манчестер јунајтед.

Борнмут уписао први тријумф на Боксинг деј

Борнмут је доминантном игром успео да стигне до четири везана тријумфа у Премијер лиги.

Домаћа екипа је повела поготком Џастина Клујверта у 44. минуту чиме је и постављен коначни резултат у првом полувремену.

Соланке је са беле тачке у 62. дуплирао предност Борнмута, да би у 90+3' Луис Синистера ставио тачку на меч.

У наредном колу Борнмут гостује код Тотенхема, док ће Фулам дочекати екипу Арсенала.

Голеада Шефилда и Лутона припала гостујућој екипи

Шефилд и Лутон одиграли су јако занимљиву утакмицу у којој је постигнуто чак пет погодака.

Лутон је повео поготком Доутија у 17. минуту. Шефилд је узвратио по почетку другог полувремена.

Мекбурни је у 61. минуту на асистенцију Мекатија поравнао резулата, да би Анел Ахмедхоџић у 69. донео преокрет.

Гости су до победе стигли аутоголовима домаће екипе. Џек Робинсон је у 77. минуту аутоголом поравнао за Лутон, да би Слимане у 81. минуту поставио коначних 3:2 за Лутон.

Шефилд наредни меч игра у Манчестеру против Ситија, док ће Лутон дочекати екипу Челсија.