Жустра борба, два црвена картона и победа Роме у "Дербију сунца"

Фудбалери Роме победили су Наполи резултатом 2:0 у дерби утакмици 17. кола италијанске Серије А.

Све што се очекује од једног дербија Серије А, видели су вечерас навијачи у "Дербију сунца" на "Олимпику" - напетост, нервозу, жустру борбу, оштре стартове, много жутих, два црвена картона и два гола за победу Римљана.

Рома је већ у првом полувремену била опаснија - Бове је пропустио две изгледне шансе. Најпре је погодио пречку снажним ударцем са дистанце, а затим му је Мерет скинуо чист зицер након што је Белоти прелако прошао по десној страни и сервирао лопту на петерац саиграчу који се појавио на правом месту, али шутирао у голмана Наполија.

На почетку другог дела - другачији однос снага на терену. Наполи је био конкретнији и бољи, али без праве прилике из које би могао да науди Роми.

Офанзива гостију нагло је успорена у 66. минуту, када је непромишљени Политано без икакве потребе оставио своју екипу са десет играча на терену.

Залевски је, у покушају да га сустигне, повукао Политана за дрес, а фудбалер Наполија, уместо да се задовољи жутим картоном за противника, шутнуо је Залевског и зарадио директан црвени.

Издржао је Наполи у дефициту тачно десет минута, а онда се Лоренцо Пелегрини, који је нешто раније заменио Белотија, спретно снашао у гужви у казненом простору и прецизним волеј ударцем из окрета погодио мрежу Мерета за 1:0.

Као да то није било довољно проблема за екипу из Напуља, црвени картон је због оштрог старта у 86. минуту добио и Виктор Осимен, фудбалер који је раније данас продужио уговор са Наполијем до 2026. године.

Грчевито се Наполи бранио са два играча мање, Мерет је био добар, али није могао да спречи гол којим је Лукаку у надокнади времена завршио контранапад Роме и поставио коначан резултат.

Рома је тријумфом прескочила Наполи на табели и сада заузима шесто место са 28 освојених бодова - једним више од вечерашњег противника.

Тешка недеља за Наполи - пре само четири дана је претрпео убедљив пораз од Фрозинонеа (0:4) у Купу Италије.