Дерби на Енфилду завршен поделом бодова између Ливерпула и Арсенала

Фудбалери Ливерпула и Арсенала одиграли су нерешено 1:1 на Енфилду, меч 18. кола Премијер лиге.

Арсенал је уписао четврти реми у сезони, док је Ливерпул забележио шести нерешени исход. Екипа из Лондона има 40 и налази се на првом месту, а Ливерпул је дошао до 39. бода и заузима другу позицију у Премијер лиги.

Утакмица високог интензитета обележена је великом борбом тимова. Арсенал је рано стигао до вођства, већ у четвртом минуту Габријел је постигао погодак.

Мохамед Салах је поравнао резултат у 29. минуту, а након сјајног соло продора упутио је незаустављив ударац из шеснаестерца.

Друго полувреме обележено је сјајним индивидуалним потезима и организованим акцијама на обе стране. Арсенал је био стабилан на средини игралишта, али су изостали потези који би могли да реше дуел, док је Ливерпулу мало недостајало да постигне победоносни гол.

Најближи поготку био је Трент Александер-Арнолд након контранапада који је повео Салах, Арнолд је добио лопту од Египћанина и погодио пречку у 72. минуту.

До краја меча није било већих узбуђења и тимови су поделили бодове.

У наредном колу Арсенал дочекује Вест Хем, а Ливерпул гостује код Барнлија.