Партизан без преокрета против Радничког, Звезда првопласирана пред "вечити дерби"

Фудбалери Партизана и Радничког 1923 ремизирали су 3:3 (0:2) у мечу 19. кола Суперлиге Србије.

Са искуством пораза од имењака из Ниша у прошлом колу, а са победом Црвене звезде над Спартаком у претходном термину, Партизан је изашао на терен у Хумској.

Већ после седам минута је кренуло неповољно по домаћина. Матија Глушчевић је после течне акције довео госте у предност већ на самом старту утакмице. Да шок по црно-беле буде још већи, дуплира Џофри Чинеду главом у 16. минуту.

Партизан је опет ушао у препознатљиви повратнички мод ове сезоне. Исплатило им се у завршници првог полувремена. Матеус Салдања је смањио на 39. минуту, па је Бибрас Натхо феноменалним, хирурши прецизним слободним ударцем у 44. минуту поравнао резултат.

Салдања је други пут затресао мрежу у 62. минуту, али је његов погодак поништен због офсајда после консултације Вар ситема.

Црно-бели нису успели да поврате моментум и то је Раднички казнио. Неспоразум Саничанина и Јовановића у 74. минуту пред самим голом око тога шта чинити са лоптом је искористио Милан Видаков да 13 минута по уласку у игру врати предност Крагујевчанима.

Партизанов борац Кристијан белић у 87. минуту враћа на егал. Салдања га је видео како дотрчава и из првог додира је проследио лопту ка стелцу гола.

Црвена звезда је сада првопласирана на табели са 46 бодова, док је Партизан на 44 бода. Раднички 1923 је на 11. месту са 20 бодова.

Следи "вечити дерби" 20. децембра у ком је Партизан домаћин. Раднички 1923 за наредног ривала има Радник из Сурдулице.