Ђирона поново славила после преокрета, Каталонци раме уз раме са Реалом

Фудбалери Ђироне остали су на првом месту на табели Примере, пошто су после преокрета савладали екипу Валенсије 2:1, у утакмици 15. кола шпанског фудбалског шампионата. Реал рутински на свом терену савладао Гранаду 2:0, Билбао убедљив против Ваљекана 4:0.

Ђирона наставља да буде највећи хит ове сезоне у свих пет најјачих лига у Европи, а каталонски тим је још једном дошао до победе после преокрета у последњим тренуцима меча са Валенсијом.

Гости су имали предност од 57. минута, поготком Уга Дура, али је екипа тренера Мичела у финишу успела да постигне два гола - оба пута стрелац је био Уругвајац Стуани, у 83. и 88. минуту меча.

Ђирона је забележила 12. победу у 15 одиграних утакмица у шпанском првенству и поново је прва на табели са 38 освојених бодова.

Исто толико сакупили су и фудбалери Реала, који су у 15. колу на свом терену рутински савладали Гранаду 2:0.

Браим Дијаз донео је предност краљевском клубу у 26. минуту, да би коначан резултат поставио Родриго у 57.

Билбао је на свом терену убедљиво савладао екипу Ваљекана 4:0, док су Осасуна и Реал Сосиједад одиграли 1:1.