Јавор у Ивањици декласирао екипу Вождовца

Фудбалери Јавора из Ивањице савладали су на домаћем терену Вождовац 4:0 у последњој утакмици 16. кола Суперлиге Србије.

Јавор је одиграо једну од најбољих утакмица од старта сезоне и уписао најубедљивију победу ове сезоне.

Домаћа екипа је искористила скоро све прилике које су јој се указале на мечу.

Јавор је повео у 43. минуту поготком Радивоја Босића који је поставио и коначан резултат после првог периода игре.

У наставку меча, исти фудбалер, само три минута по почетку другог дела, у 48. постиже свој други погодак и дуплира предност фудбалерима из Ивањице.

У стрелце се два пута уписао и Ибрахим Танко. Фудбалер из Гане је постигао голове у 52. и 78. минуту.

Јавор је тренутно на осмој позицији на табели Суперлиге Србије са 20 бодова, док је екипа Вождовца на 11. месту са два бода мање.

У наредном колу фудбалери Јавора гостују екипи Новог Пазара, док екипа Вождовца на свом терену дочекује фудбалере ИМТ-а.