Напредак у Крушевцу минималним резултатом савладао Чукарички

Фудбалери Напретка победили су у Крушевцу екипу Чукаричког са минималних 1:0 у заосталој утакмици 8. кола домаће Суперлиге Србије.

Утакмица у Крушевцу одиграна је у јако лошим условима. Терен је био натопљен водом због јаких и обилних киша које су погодиле овај град у последњем периоду.

Чукарички је био бољи ривал током меча, гостујући фудбалери имали су већи посед лопте, конкретније нападе, али и знатно више удараца ка и у оквир гола ривала.

Ипак, лоши услови за игру, недостатак среће и расположени голман Напретка Владимир Гајић нису дозволили гостима да дођу до гола.

Гол одлуке на стадион "Младост" у Крушевцу постигао је Лазар Зличић у 38. минуту на асистенцију Душана Стојиљковића.

У 89. минуту резервиста Чукаричког Михајло Цветковић је имао велику шансу да изједначи, али је голман домаће екипе Владимир Бајић правовременом интервенцијом сачувао мрежу и скренуо лопту у корнер.

Чукаричком је ово трећи првенствени пораз у низу, док је Напретку ово била друга везана победа..

Обе екипе сам имају по 17 бодова, али је Чукарички девети, а Напредак 11. због боље гол разлике.

У наредном колу Напредак у недељу гостује у Панчеву против Железничара, док ће Чукарички истог дана гостовати нишком Радничком.