Нереди на трибинама, крвави дресови, црвени картон - Аргентина на "Маракани" исписала историју

Фудбалери Аргентине савладали су Бразил 1:0 на "Маракани" и нанели "кариокама" први пораз у квалификацијама за Светско првенство на домаћем терену у историји. Пре утакмице инциденти, на терену права фудбалска туча, Отаменди стрелац историјског гола за светског шампиона.

Утакмице између Бразила и Аргентине увек су посебне, а у 111. међусобном дуелу исписана је историја - светски првак однео је победу са "Маракане".

Голом Николаса Отамендија у 63. минуту, Бразил је доживео први пораз у квалификацијама за Светско првенство, откад се котрља бубамара.

Био је то и трећи узастопни пораз "кариока" у квалификацијама за Мундијал 2026. године.

Почетак утакмице на "Маракани" каснио је пола сата, због туче навијача и полиције на трибинама, а Лионел Меси је повукао саиграче у свлачионицу, док се нереди не смире.

После сукоба домаћих и гостујућих навијача умешала се бразилска полиција која је улетела на трибину са Аргентинцима, па је морао да реагује и голман "гаучоса" Мартинез.

А онда, у првом полувремену - туча се пренела на терен.

Крвави дресови, жути картони, ништа од фудбала нисмо видели од две селекције који многи сматрају за најбоље на свету.

У наставку се фудбал играо. Мартинез је фантастично интервенисао после акције Жезуса и Мартинелија, али је после корнера Ло Селса, Отаменди главом затресао мрежу Алисона.

Није могло ни без црвеног картона, а зарадио га је Жоелитон у 81. минуту, само девет пошто је ушао у игру са клупе.

Аргентина је прва у јужноамеричким квалификацијама са 15 бодова из 6 мечева, Бразил је после низа пораза тек шести са 7 освојених бодова.