Звездини клинци распуцани у Крушевцу, Смедерево изненадило ТСЦ у Купу Србије

Фудбалери Црне звезде убедљиво су започели одбрану титуле у Купу Србије, савладали су тим Трајала у Крушевцу 6:0. Екипа Смедерева пласирала се у осмину финала, пошто су на домаћем терену победили ТСЦ после пенала са 5:4, утакмица је у регуларном делу завршена је 1:1.

Звезда је у комбинованом саставу изашла на мегдан екипи Трајала и рутински остварила пласман у осмину финала Купа Србије.

Аутоголом Немање Спасојевића у деветом минуту игре црвено-бели су стигли до предности на мечу. До краја првог дела није било промене резултата.

Шериф Ендиај је постигао други гол за звезду у 52. минуту. Трајал је у већем делу меча био дефанзивно оријентисан, а питање победника решили су млади Јован Шљивић у 77. и Никола Кнежевић у 78. минуту.

Трајал је није искористио пенал на утакмици чиме би ублажио пораз. Непрецизан са беле тачке био је Филип Ђуровић у 88. минуту.

Убедљив тријумф Звезди донели су Јован Мијатовић у 90. и Јован Шљивић 92. минуту.

Смедерево изненадило ТСЦ

Фудбалери Смедерева направили су подвиг на свом терену у Купу Србије, елиминисали су вицешампиона Суперлиге, екипу ТСЦ-а.

У регуларом делу стрелци су били за Смедерево Душан Цветиновић аутоголом у 69. минуту и Јован Влалукин у 76. минуту за ТСЦ.

Током извођења пенала у домаћој екипи сви су били прецизни закључно са Стефаном Пиргићем, док је у саставу ТСЦ-а у последњој серији преко гола шутирао Петар Станић за елиминацију своје екипе из Купа Србије.