Ван Дајк са беле тачке донео тријумф Холандији у Атини

Фудбалери Холандије савладали су као гости Грчку 1:0, голом Вирџила ван Дајка са беле тачке у последњим тренуцима меча. Три бода "лале" приближила пласману на Европско првенство.

Велика очекивања имали су Грци пред дуел са Холандијом, али су домаћи навијачи погнуте главе напустили "Опап" арену у Атини после тријумфа гостију минималним резултатом.

У изједначеном и неизвесном дуелу Холандија је била бољи ривал, створила је више прилика за гол, али су на три бода морали да чекају до последњег минута, када је капитен Вирџил ван Дајк прецизно извео најстрожу казну.

Могли су гости и раније до предности, али је голман Влаходимос у првом полувремену успео да одбрани пенал који је извео Вегхорст.

Холандија се тако изједначила са Грчком на другом месту на табели Групе Б, али тим Роналда Кумана има бољи међусобни скор и утакмицу мање од екипе Густава Појета.

Ирска је у оквиру исте групе као гост била боља од Гибралтара 4:0.