Фудбалери Украјине победили Северну Македонију и сачували шансу за пласман на ЕП

Фудбалска репрезентација Украјине победила је у главном граду Чешке Прагу Северну Македонију резултатом 2:0 и тако сачувала шансе да се пласира на Европско првенство које се следећег лета игра у Немачкој.

Голом Судакова у 30. минуту Украјина је крунисала надмоћ у првом полувремену, али је у другом полувремену Северна Македонија успела да притисне противника и запрети. Нису Македонци успели да дају гол, али јесу Украјинци још један, преко резервисте Александра Каравајева, који је у 90+5. минуту казнио грубу грешку голмана Северне Македоније Столета Димитријевског.

Украјина је сад на табели групе Ц другопласирана са 10 бодова, три више од Италије, која има и два меча мање. Управо ће се Украјина и Италија до краја борити за позицију број два која тводи директно на ЕП, пошто је првопласирана Енглеска, која има 13 бодова из пет утакмица, практично недостижна за обе селекције. Северна Македонија је остала на четвртом месту са седам бодова из шест утакмица и нема више ни теоретске шансе за пласман на ЕУРО.

У другом мечу који је одигран у истом термину, Северна Ирска је као домаћин у мечу групе Х победила Сан Марино резултатом 3:0, али обе селекције су одавно без шанси за пласман на ЕП.