Галатасарај у Манчестеру надиграо Јунајтед, гол Гудеља у ремију Севиље и ПСВ-а

Манчестер јунајтед изгубио је на домаћем терену од Галатасараја са 3:2 у утакмици другог кола Лиге шампиона. ПСВ и Севиља ремизирали су 2:2.

Јунајтед је два пута водио головима Расмуса Хојлунда, али је екипа из Истанбула два пута успела да стигне предност, на крају и да тријумфује.

Повели су Енглези у 17. минуту голом Расмуса Хојлунда главом, на центаршут Рашфорда.

Ипак, шест минута касније гости су изједначили. Заха је добио дуел са Далоом и послао лопту у мрежу Онане за 1:1 поставивши коначан резултат на крају полувремена.

У другом полувремену, у 67. минуту Хејлунд соло продором стиже до казненог простора ривала и постиже погодак за вођство Јунајтеда 2:1.

Екипа Ерика тен Хага није успела да сачува ни ову предност, поново је брзо уследило изједначење. Само четири минута касније Актуркоглу је успео да погоди за 2:2.

У наставку меча, Јунајтед је потпуно изгубио ритам, а ривал је постао све опаснији.

Енглески тим је у 75. минуту остао са играчем мање, јер је Каземиро након грешке Онане скривио пенал и зарадио искључење.

Два минута касније Мауро Икарди промашио је једанаестерац, да би касније у 81. минуту исправио своју грешку и донео потпуни преокрет и победу гостима из Истанбула.

Фудбалери Севиље и ПСВ-а у Ајндховену су ремизирали 2:2, а стрелац за шпански тим био је Немања Гудељ.

Севиља је повела баш голом српског репрезентативца у 68. минуту када га је у петерцу добро пронашао Серхио Рамос.

Домаћин је ремизирао голом Лука де Јонга са беле тачке у 86. минуту.

Нову предност за госте донео је Ен Несири голом главом само минут након поравнања резултата.

Коначних 2:2 поставио је Џордан Тезе у 90'+5 минуту након гужве у шеснаестерцу.