Гужва на врху Премијер лиге, Астон вила "почастила" Брајтон са шест голова за деобу трећег места

Фудбалери Астон виле савладали су Брајтон 6:1 (3:0) на "Вила парку" у 7. колу Премијер лиге, чиме су се изједначили са овим ривалом на трећем месту на табели.

Бриљирао је Оли Воткинс са три гола и асистенцијом за домаћине.

Воткинсова прва два поготка пала су у 14. и 21. минуту. На 3:0 је поставио Первис Еступињан аутоголом у 26. минуту.

Ансу Фати је у 50. минуту смањио на 3:1, испоставиће се да је постигао једини погодак за Брајтон на утакмици.

Трећи гол Воткинса се десио у 65. минуту, а асистенцију је уписао у 85. минуту за Џејкоба Ремзија.

Ни ту није био крај, Даглас Луиз је у последњем, седмом минуту судијске надокнаде поставио коначних 6:1.

Обе екипе су изједначене на трећем месту првенства Енглеске са по 15 бодова.

Вили следи мечу Лиги конференција против Зрињског, па у осмом колу Премијер лиге гостују код Вулверхемптона. Брајтон у мечу Лиге Европе игра против Олимпика из Марсеја, а затим дочекује Ливерпул.