Ливерпул сигуран против ЛАСК-а, Матић асистент у победи Рена

Фудбалери Ливерпула савладали су ЛАСК 3:1 на гостовању у мечу првог кола групе Е Лиге Европе.

Домаћини су повели поготком Флоријана Флекера у 14. минуту, што је било и стање на семафору на крају првог полувремена. "Редси" су потом преузели контролу у другом полувремену и дошли до прва три бода у Лиги Европе.

Стрелци су били Дарвин Нуњез у 56. минуту из једанаестерца, Луис Дијаз у 63. и Мохамед Салах у 88. минуту.

У другом дуелу групе Е белгијски УСГ Ројал и Тулуз су ремизирали 1:1.

Успешан је био европски деби Немање Матића за Рен. У победи 3:0 над Макаби Хаифом, бивши репрезентативац Србије је учествовао асистенцијом за први погодак, већ у првом минуту, стрелац је Лудовик Блас.

Адријен Труфер у 31. и Бертуг Јилдирим у 55. минуту поставили су коначан резултат и оправдали зашто је Рен био фаворит у овом дуелу.

Велико изненађење направила је екипа АЕК-а, која је на гостовању савладала Брајтон 3:2.

Грчки тим повео је голом Сидибеа, Жоао Педро са беле тачке донео изједначење Брајтону, да би гости на полувреме отишли са предношћу после гола Мијата Гаћиновића.

Још једном је Жоао Педро био прецизан са 11 метара, да би коначан резулта на "Амекс" стадиону поставио Понс у 84. минуту утакмице.

Ренџерс је у Глазгову савладао екипу Бетиса голом Симе у 68. минуту, док је Аталанта била сигурна против пољског Ракова - победу су донели Де Кетелар и Едерсон у другом полувремену меча у Бергаму.