Пенал у судијској надокнади коштао Бајерн победе, Леверкузен "извукао" бод у Минхену

Бајерн из Минхена и Бајерн Леверкузен ремизирали су 2:2, у мечу четвртог кола немачке Бундеслиге.

Дерби два непоражена тима у Немачкој није разочарао.

Хари Кејн је главом довео Бајерн у предност у седмом минуту. Следи изједначење за госте преко АЛехандра Грималда у 24, минуту.

Леон Горецка враћа предност Бајерну у 86. минуту и таман кад се мислио да ће минхенски клуб наставити победнички низ, десио се пенал у четвртом минуту судијске надокнаде. Езекиел Паласиос је био прецизан.

У осмом минуту надокнаде Бајерн је постигао гол, али је поново стигла реакција из ВАР собе, пошто је Дајо Упамекано био у офсајду, па су оба клуба на крају освојила по бод.

Обе екипе су забележиле по три победе и један реми, и налазе се на деоби првог места на табели.

У наредном колу, Бајерн ће дочекати Бохум, док ће Бајер угостити Хајденхајм.