Партизан бољи од Јавора у Београду

Фудбалери Партизана савладали су на свом терену екипу Јавора из Ивањице 3:1 у оквиру петог кола Суперлиге Србије.

Партизан је уписао трећи тријумф ове сезоне и тренутно заузима треће место на табели Суперлиге Србије, а уз то црно-бели имају утакмицу мање од првопласираног ТСЦ-а и другопласиране Црвене звезде.

Партизан је до тријумфа дошао рутинском игром. Вођство црно-белима донео је Квинси Мениг у 22. минуту.

Салдања је у 40. минуту повећао предност, али је након асистенције из ВАР собе гол поништен због офсајда у коме се нашао нападач из Бразила.

У другом полувремену Јавор је заиграо офанзивније и већ у 49. минуту стигао до изједначења, након ефектног поготка Дина Долмагића са удаљености од двадесетак метара од голмана Партизана који је парадом само улепшао сјајан шут Нападача из Ивањице.

Партизан је након примљеног гола и изједначења заиграо прецизније и управо прецизним додавањима угрозио противника. Стрелац другог гола за домаће био је Аранђел Стојковић у 57. минуту.

Коначан резултат меча поставио је Салдања у 69. минуту.

Партизан у четвртак,31. августа, дочекује Нордсјеланд у реванш мечу плеј-офа Лиге конференција, а у недељу у Суперлиги иде у гостује код ИМТ-а. Јавор ће у наредној рунди угостити нишки Раднички.