Меси сјајним голом дебитовао у Мајамију

Прослављени Аргентинац Лионел Меси одиграо је први меч за Интер из Мајамија, а свој деби у новом клубу зачинио је и поготком фантастичним голом којим је донео победу свом тиму. Првим голом у дресу новог клуба Меси је прекинуо низ Интера од шест мечева без победе.

Интер Мајами је савладао мексички Круз Азул са 2:1 на Флориди на старту КОНКАКАФ Лига купа а победоносни гол постигао је Лионел Меси на свом дебитатнтском наступу за нови тим.

Седмоструки освајач Златне лопте није био у стартној постави већ је у игру ушао у 54. минуту са Серхио Бускетсом којем је овај наступ такође био дебитантски.

Интер је у том тренутку водио са 1:0 захваљујући голу Роберта Тејлора из првог полувремена али је десетак минута по уласку некадашњег Барсиног двојца уследио погодак Уријел Антуна из супарничког тима за изједначење.

Ушло се у судијску надокнаду, а у 4. минуту Меси је изнудио фаул на око 25 метара од гола, наместио лопту и послао је у мрежу преко живог зида, онако како само он уме, за победу свог тима.