Гундоган са два волеја "пресудио" Јунајтеду у финалу ФА купа

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на Вемблију Манчестер јунајтед 2:1 у финалу ФА купа.

Након освајања Премијер лиге, фудбалери Ситија освојили су и ФА куп, најстарије фудбалско такмичење на свету и близу су "Триплете" јер ће се у финалу Лиге шампиона састати са Интером.

Илкај Гундоган је предност Манчестер ситију донео већ у 13. секунду игре, чиме је оборио рекорд за најбржи гол у финалу ФА купа.

Већ у првом нападу, Де Брујне је спустио лопту до турског репрезентативца који је прецизним волеј ударцем матирао Де Хеу који је остао непомичан.

Изједначење "црвеним ђаволима" донео је Фернандеш у 33. минуту. Играо се 31. минут када је Џек Грилиш играо руком у шеснаестерцу, након чега је Пол Тирни добио инструкцију да ситуацију погледа на ВАР снимку. Главни судија је без много гледања руком показао на белу тачку, а португалски фудбалер је савладао Ортегу.

Резултат се није мењао до полувремена.

Де Брујне и Гундоган су на почетку другог полувремена у истим улогама донели предност својој екипи. Белгијанац је у 51. минуту центрирао из слободног ударца, а Гундоган је поново волеј ударцем донео предност Ситију.

Турски фудбалер постигао је и трећи гол 71. минуту али је погодак поништен због офсајда. Рашфорд и Гарначо упутили су добре шутеве ка голу Ситија, али нису имали довољно среће, па је меч завршен са коначних 2:1 у корист "грађана" који су стигли до другог трофеја ове сезоне.