Сампдорија и Сасуоло поделили бодове

Фудбалери Сампдорије одиграли су на свом терену нерешено са екипом Сасуола 2:2 у мечу 37. кола Серије А.

Екипа из Ђенове је "закуцана" на последњој позицији па ће се наредне сезоне такмичити у Серији Б.

Сампдорија је прва стигла до вођства. Габијадини је у 8. минуту меча искористио поспаност последње линије Сасуола, украо лопту Ферарију након чега је био један на један са голманом домаћих па је рутински убацио лопту у мрежу.

Само минут касније, домаћи су по ко зна који пут ове сезоне изгбили стечену предност. Берарди је са половине терена кренуо ка голу Сампдорије, одиграо дупли пас са Сеидом, па погодио поравнавајући резултат 1:1.

Ново разочарење за навијаче на стадиону "Луиђи Ферарис" уследило је у 11. минуту када је Енрике донео преокрет на мечу и резултат којим је завршено прво полувреме.

Сасуоло је био још конкретнији и офанзивнији у другом делу меча, али их је победе коштала гужва у финишу меча. У 82. минуту након корнера, лопта је у гужви погодила стативу, а потом и Ерлића од ког се лопта одбила у гол, па је Сампдорија стигла до изједначења.