Леверкузен наставио победничку серију и над Лајпцигом, Фрајбург декласирао Шалке

Фудбалери Бајера из Леверкузена надиграли су Лајпциг са 2:0 у дербију и наставио серију од 13 утакмица без пораза у свим такмичењима. На свом терену је и Фрајбург декласирао Шалке са 4:0 у другој утакмици 29. кола Бундеслиге и направили крупан корак ка пласману у Лигу шампиона.

У врло равноправном дуелу већином првог полувремена тим из Леверкузена је повео у 40. минуту сјајним голом Адама Хложека за 1:0 са колико се отишло на одмор.

У наставку је настављен равноправан дуел у коме се гости нису предавали све до саме завршнице када су у 84. минуту остали са играчем мање због искључења Доминика Собослаиа коме је судија доделио други жути картон и досудио једанаестерац за домаћине.

Сигуран са беке тачке био је Надием Амири за славље у дербију пред домаћим навијачима.

На свом терену и фудбалери Фрајбурга декласирали су Шалке са 4:0 и ојачали позицију међу тимовима који конкуришу за Лигу шампиона.

Већ у првом полувремену Михаел Грегорич је са два поготка практично обезбедио победу свом тиму, а у другом полувремену су тријумф новим головима потврдили Лукас Холер и Матијас Гинтер.

Флајбург је сада четврти на табели са 53 бода јер их је на трећој позицији претекао Унион Берлин који је на гостовању успео да надигра Менхенгладбах са 1:0 у последњем вечерашњем мечу.

У врло равноправном и неизвесном дуелу до драгоцене победе, којим су се уврстили међу конкуренте за пласман у Лигу шампиона, дошли су у 60. минуту поготком Шералда Бекера.

Потом су домаћини повећали притисак и имали неколико одличних шанси али је тим Унион Берлина ипак успео да сачува предност до коначне победе на гостовању.