Ливерпул залечио ране убедљивим тријумфом против Лидса

Фудбалери Ливерпула убедљиво су саваладали на гостовању екипу Лидса 6:1 у утакмици 31. кола Премијер лиге.

Након четири утакмице без тријумфа, Ливерпул је успео да савлада Лидс и да самим тим ухвати прикључак ка позицијама у Премијер лиги које воде следеће сезоне у неком од европских такмичења.

Убедљива елиминација из Лиге шампиона од Реал Мадрида, порази у низу у Премијер лиги и све већи пад на табели урушили су победничку атмосферу на Енфилду.

Црвени су се колико-толико консолидовали и што је најважније стигли су до преко потребних бодова.

Коди Гакпо је био стрелац водећег гола Ливерпула у 35. минуту игре, а затим је четири минута након тога Мохамед Салах повисио предност гостију.

С разликом од два гола у мрежи Лидса, а након 45 минута игре екипе су отишле на паузу.

Лидса је на старту другог полувремена наговести узбудљив ток игре, стрелац јединог гола за домаће био је Луис Синистера већ у 47. минуту.

Очекивао се пад у игри Ливерпула, међутим догодило се оно што се ректо виђало до сада у реводима црвених.

Диого Жота је погурао свој тим ка победи голом у 52. минуту, а Салаху је погодак поништен у 61. Египћанин je три минута касније био стрелац гола који је убележен за четврти Ливерпулов.

Португалац Жота је опет био прецизан у 74. минуту којим је практично решио питање победника.

Коначан резултат меча поставио је Дарвин Нуњез у 90. минуту.

Ливерпул у наредном колу дочекује Нотингем форест, а Лидс гостује у Лондону код екипе Фулама.