Реми Унион Берлина и Бохума, Фрајбург бољи од Вердера

Фудбалери Унион Берлина ремизирали су на свом терену са екипом Бохума 1:1 у оквиру 28. кола Бундеслиге. Фрајбург је на гоствању био бољи од Вердера у Бремену 2:1.

Унион Берлин није искористио киксеве Бајерна и Борусије, односно нерешене резултате са Хофенхајмом односно Штутгартом како би се бодовно приближио поменутим екипама на табели.

На стадиону "У кући старог шумара" у Берлину, Унион је био бољи ривал у првом полувремену.

У завршним минутима првог дела игре репрезентативац Хрватске Јосип Јурановић је довео домаћу екипу до предности након лепог гола из слободног ударца.

У наставку утакмице играчи Бохума су заиграли са већом жељом и бољом координацијом игре, те су дошли до изједначујућег поготка у 55. минуту.

Са "беле тачке" био је прецизан Кевин Штрогер.

Од 61. минута Унион је играо с фудбалером мање, јер је Паул Јерек зарадио други жути картон на утакмици.

Берлин је постигао гол, тачније стрелац је био Мануел Риман у 65. минуту, али су судије из ВАР собе констатовале да је реч о офасјд позицији нападача Униона.

У наредном колу Унион Берлин игра против Борусије Менхенгладбах, док Бохум дочекује Волфзбург.

Фрајбург бољи од Вердера

Фудбалери Фрајбурга победили су данас у Бремену домаћи Вердер са 2:1, у утакмици 28. кола Бундеслиге.

Вердер је повео у 46. минуту, стрелац је био Максимилијан Филип, а Фрајбург је победио головима Роланда Салаја у 67. и Лукаса Олера у 71. минуту.

Фрајбург сада има 14 победа у првенству и пети је на табели са 50 бодова.

Вердер је наставио низ без победе, а после 14. пораза заузима 12. место на табели са 32 бода.