Фјорентина на корак од полуфинала након убедљиве победе над Лехом у Пољској

Фудбалери Фјорентине савладали су, као гости, Лех са 4:1 у првом мечу четвртфинала Лиге конференција. Победа Андерлехта, реми у дуелима Гент – Вест хем и Базел – Ница. Реванши су на програму за седам дана.

Фјорентина је стигла до убедљиве победе над Лехом и направила велики корак ка полуфиналу такмичења. Три гола предности велики су капитал пред реванш у Фиренци.

Гости су повели већ у четвртом минуту сусрета, стрелац је био Кабрал. Домаћин је успео да изједначи у 20. минуту преко Велдеа, али то је било све што је Лех успео да уради на овом мечу.

У првом полувремену Фјорентина је стигла до нове предности у 41. минуту погодио је Гонзалез.

Трећи гол гости су постигли у 58. минуту преко Бонавентуре. Коначних 4:1 поставио је Иконе у 63.