Швајцарска убедљива у Новом Саду, Турска савладала Јерменију

У мечевима првог кола групе И квалификација за Европско првенство Швајцарска је са 5:0 победила Белорусију на неутралном терену стадиона "Карађорђе" у Новом Саду, Израел и селекција тзв. "Косова" су ремизирали 1:1 у Тел Авиву.

Швајцарска без Ђердана Шаћирија и Греогора Кобела је декласирала Белорусију.

Ренато Стефен је постигао хет-трик већ у првом полувремену - у 4, 17, и 29. минуту. Импресивна партија с обзиром на околности меча и такмичарски контекст. Још два гола виђена су у другом периоду игре, Гранит Џака у 62. се уписао у стрелце, па у асистенте три минута касније за стрелца Зекија Амдунија.

Репрезентација тзв. "Косова" је ремизирала у Израелу 1:1, водивши у првом полувремену. Ели Даса је аутоголом донео предност гостима. Изједначио је Дор Перец у 56. минуту. То је био и коначан исход.

Од 20:45 се игра и трећи пар групе И Андора-Румунија.

Турска је преокретом дошла до три бода против Јерменије у дуелу групе Д. Аутогол Озана Кабака у 10. минуту ставио је госте у тешку позицију. Неутралисао је Кокџу у 34. минуту. Победоносни гол дело је Актуркоглуа у 46. минуту.

Други меч вечерашњих парова групе Д Хрватска-Велс почиње од 20:45.