Борусија декласирала Келн у Дортмунду

Фудбалери Борусије Дортмунд убедљиво су савладали екипу Келна на "Сигнал Идуна парку", 6:1 у утакмици 25. кола немачке Бундеслиге.

Борусија је након тријумфа над Келном заузела прво место на табели, с тим што екипа из Дортмунда има утакмицу мање и бод више од Бајерна.

Келн је уписао 10. пораз у досадашњем делу сезоне и заузима 13. позицију у Бундеслиги.

Стрпљиво су градили игру фудбалери Борусије и у 15. минуту начели противника. Стрелац водећег гола био је Рафаел Гереро.

Два минута касније Себастијан Алер постигао је други гол на утакмици на додавање Рафаела Герера.

Након два постигнута гола, домаћи тим је успорио ритам игре, међутим играчи Келна нису искористили слабији интензитет противника.

Што су домаћи фудбалери казнили у 32. минуту, Марко Ројс је постигао трећи гол, а другу асистенцију на мечу уписао је Гереро, који укупно има девет асистенција у Бундесилиги.

Само пет минута касније после егзекуције Ројса, Донијел Мален постигао је четврти гол на мечу.

До краја полувремена Келн је успео да ублажи резултат, Дави Зелке је постигао једини гол за госте на овом мечу у 42. минуту.

По свему судећи питање победника је решено у првом полувремену.

Након петнаестоминутне паузе, играчи Борусије нису играли изразито офанзивно, разумљиво јер су имали резултат за тријумф.

Међутим, слаб отпор противника реализовао је други пут на мечу Себастијан Алер у 69. минуту, а Ројс се је већ у следећем нападу Борусије поставио коначни 6:1 за тим из Дортмунда.

У 89. минуту Кингсли Шиндлер је промашио празан гол са свега два метара удаљености.

У лепој представи на трибинама стадиона у Дортмунду, фудбалери Борусије потрудили су се да прикажу лепу фудбалску представу против Келна.

Наредно коло биће обележено дербијем између Бајерна и Борусије у Минхену.

Келн у 26. колу Бундеслиге дочекује Борусију Менхенгладбах.