Душан Тадић постигао 100. гол у дресу Ајакса

Српски репрезентативац и фудбалер Ајакса Душан Тадић постигао је вечерас 100. гол у дресу тима из Амстердама.

Фудбалери Ајакса победили су у Амстердаму екипу Спарте 4:0 у мечу 22. кола холандског првенства, a капитен Ајакса Душан Тадић постигао је два гола и уписао једну асистенцију.

Српски фудбалер се уписао у стрелце у шестом минуту, а у 65. је био прецизан са беле тачке за свој 100. погодак у дресу Ајакса.

Голове су постигли су још Кенет Тејлор у 27. минуту на асистенцију Тадића и Мохамед Кудуз у 84. минуту.

"Сто голова за Ајакс. Не могу да опишем колико сам срећан што сам успео да постигнем толико голова за клуб који ми је тако прирастао срцу. Хвала вам на континуираној подршци. Дугујем вам све", написао је Тадић након утакмице на Твитеру.

Ајакс је тренутно други на табели са 46 бодова, док је Спарта шеста са 37. Клуб из Амстердама ће у наредном колу гостовати Витесеу, док ће Спарта дочекати Утрехт.