Омладинци Србије изборили пласман на Европско првенство, пресудили жути картони

Фудбалска селекција Србије до 19 година пласирала се на Европско првенство у Словачкој, пошто је у последњем мечу елитне рунде квалификација савладала Норвешку са 3:2. Орлићи завршили са истим бројем бодова, идентичном гол-разликом и међусобним скором са Украјином - пресудио мањи број жутих картона.

После лоших резултата младе селекције Србије, екипа селектора Александра Јовића је обрадовала нацију - одлично је одиграла елитну рунду квалификација и освојила прво место у Групи 6, испред Украјине, Норвешке и Холандије.

Орлићи су прво савладали Холандију 2:1, потом ремизирали са Украјином 1:1, да би у последњем колу савладали Норвешку 3:2.

Србија је на полувремену имала два гола предности, захваљујући погоцима Лазића и Мотике, да би Ратков у 47. минуту повисио на 3:0.

Уследио је пад у игри српског тима, што су искористили Енг и Карлсбак и головима у 75. и 82. минуту ублажили пораз своје екипе.

Орлићи су завршили на првом месту у групи са 7 освојених бодова и идентичном гол-разликом као и Украјина (6:4).

Пошто је и у међусобном скором било нерешено, победника групе одлучио је мањи број жутих картона у три утакмице - Србија је зарадила 10, Украјинци 13.

Србија ће на Европском првенству до 19 година у Словачкој играти у Групи Б, заједно са селекцијама Енглеске, Израела и Аустрије.

У Грпи А играће домаћин Словачка, Румунија, Италија и Француска.

Европско првенство на програму је од 18. јуна до 1. јула, а првих пет екипа обезбедиће пласман на Светско првенство играча до 20 година, које се наредне године одржава у Индонезији.