Радник казнио Звездине промашаје, тим из Сурдулице непоражен против шампиона
Фудбалери Црвене звезде и Радника из Сурдулице одиграли су нерешено 1:1 у мечу 20. кола Суперлиге Србије.
Поново је екипа Радника из Сурдулице успела да буде кобна по Црвену звезду.
Након пораза у Сурдулици, изабраници Дејана Станковића овога пута су ремизирали са екипом са доњег дела табеле.
Ушла је Звезда веома расположено у меч са Радником, вероватно под утиском великог успеха против Браге и генерално у целокупној групној фази Лиге Европе.
Домаћин је нападао од првог минута, имао знатно већи посед и било је питање времена када ће нека од лопти завршити у мрежи.
Прописно су се испромашивали Иванић, Катаи, Бен и Канга у уводних пола сата фудбала.
Играо се 34. минут када је Ераковић пао у противничком шеснаестерцу Радника, када га је оборио голман Ранђеловић.
Судија Максимовић је показао да од пенала нема ништа, али је након коришћења ВАР технологије променио своју одлуку.
Сигуран са беле тачке био је Катаи, чиме је Звезда повела са 1:0.
Само пет минута касније, доста слична ситуација на стадиону "Рајко Митић".
Бен је овога пута пао након што је био у ваздушном дуелу са дефанзивцем Радника, поново судија првобитно није досудио пенал, али је још једном ВАР технологија показала другачије.
Поново је извођач једанаестерца био Александар Катаи, који овога пута шаље лопту преко гола гостију.
У другом полувремену играло се у доста другачијем, тј споријем ритму.
Звезда је наставила да напада, али слабијим интезитетом, а Радник се организовао бранио и чекао своју шансу из контре.
Наставили су се промашаји домаћина, а гости из Сурдулице су то на најбољи начин казнили.
У 83. минуту, Лукић је центрирао са десне стране, пронашао Стаменковића, који је био најбољи у скоку и главом матирао Борјана.
Упркос налетима фудбалера Црвене звезде у финишу, резултат се није мењао.
Суперлига 20. коло:
Субота:
Раднички 1923 - ТСЦ 0:3 (0:1)
Раднички Ниш - Чукарички 1:1 (0:1)
Колубара - Пролетер 2:1 (1:1)
Недеља:
Нови Пазар - Вождовац (одложено)
Младост - Напредак (одложено)
Војводина - Спартак (одложено)
Понедељак:
Металац - Партизан (одложено)
Црвена звезда - Радник 1:1
Табела:
1. Партизан 53
2. Црвена звезда 51
3. Чукарички 35
4. Војводина 29
5. Раднички Ниш 27
6. Напредак 27
7. ТСЦ 26
8. Вождовац 25
9. Спартак 24
10. Пролетер 24
11. Колубара 23
12. Радник 21
13. Младост 18
14. Металац 16
15. Раднички Крагујевац 16
16. Нови Пазар 15
Коментари