Реал освојио титулу првака Шпаније

Фудбалери Реал Мадрида освојили су титулу првака Шпаније, пошто су у гостима победили Малагу са 2:0, у последњем колу Примере.

Реал је сезону завршио са три бода више од Барселоне, која је код куће после преокрета победила Еибар 3:2.

Реалу је ово прва титула од 2012. године, а има шансу да освоји још један трофеј, пошто 3. јуна игра против Јувентуса у финалу Лиге шампиона.

Мадриђани су славили головима Кристијана Роналда у другом и Карима Бенземе у 55. минуту.

Еибар је у Барселони водио 2:0 после голова Такашија Инуија у седмом и 61. минуту.

Барселона је пришла после аутогола Давида Хунке у 63. Домаћи тим је пропустио шансу да изједначи у 69. минуту, када је Лионел Меси промашио пенал.

Изједначење је донео Луис Суарес у 73. минуту, да би се Меси искупио после новог пенала, у 76. минуту.

Коначни резултат поставио је Меси у надокнади времена.

Виљареал је победио Валенсију у гостима 3:1 и тако обезбедио пласман у Лигу Европа. Реал Сосиједад је одиграо 2:2 са Селтом у гостима, али и то му је било довољно за шесто место и европске квалификације, пошто је Атлетик Билбао изгубио од Атлетико Мадрида 3:1.