Победе "вечитих", последње коло одлучује шампиона

Партизан са 3:1 савладао у гостима нишки Раднички у претпоследњем колу Суперлиге Србије. Црвена звезда боља од Јавора у Ивањици (3:0). Последње коло одлучује ко ће бити шампион.

Фудбалери Партизана налазе се на бод од титуле шампиона Србије, пошто су победили Раднички са 3:1 и задржали три бода предности над Црвеном звездом.

Партизан има 55 бодова, три више од "вечитог" ривала Звезде, која је победила Јавор у Ивањици са 3:0.

Партизан ће у последњем колу дочекати Младост из Лучана, док ће Звезда на свом стадиону играти против Радничког.

Стрелци за црно-беле у Нишу били су Леонардо у 55. и Урош Ђурђевић у 58. и 78. минуту, а за Раднички у 85. Душан Живковић.

Звезда је до тријумфа над Јавором у Ивањици дошла головима Гелора Канге у 39. из пенала, Мичела Доналда у 77. и Ричмонда Боаћија из пенала у 88. минуту. Јавор је од 38. минута имао играча мање због искључења Дерека Корнелијуса.

Раднички је поразом од Партизана остао без пласмана у квалификације за Лигу Европа, пошто има четири бода мање од Металца, који је у Лучанима са 3:2 победио Напредак.

Војводина је победила Вождовац као гост са 2:0 и тако поново сезону у српском првенству завршила на трећем месту.

Овако је протекао дан у Суперлиги:

20.48 - Крај. "Вечити" победили, последње коло одлучује шампиона. Војводина је савладала Вождовац са 2:0, док је Металац победио Напредак са 3:2.

20.43 - ГОООЛ! Црвена звезда води са 3:0, голом Боаћија са беле тачке.

20.40 - ГОООЛ! Раднички је смањио на 1:3, лепим голом Душана Живковића.

20.34 - ГОООЛ! Урош Ђурђевић је постигао други гол на мечу.

20.33 - ГОООЛ! Звезда је увећала предност, Доналд је стрелац.

20.13 - ГОООЛ! Ђурђевић је постигао гол за Партизан, који води са 2:0.

20.10 - ГОООЛ! Партизан је повео у Нишу, голом Леонарда.

19.48 - Полувреме и у Ивањици, Звезда води против Јавора са 1:0.

19.46 - Полувреме у Нишу, Раднички - Партизан 0:0.

19.38 - ГОООЛ! Звезда води од 39. минута против Јавора са 1:0, стрелац је Канга са беле тачке.

19.37 - Пенал и играч више у истом минуту за Звезду у Ивањици. Корнелијус је скривио најстрожу казну и од судије Грујића добио други жути картон.

19.00 - Почели су мечеви у плеј-оф групи Суперлиге. Играју: Јавор - Црвена звезда, Раднички - Партизан, Младост - Напредак, Вождовац - Војводина.

18.55 - Полиција у Нишу спречила тучу навијача Радничког и Партизана.

18.50 - Завршени су мечеви у плеј-аут групи Суперлиге. Борац – Спартак 1:0, Нови Пазар – Чукарички 0:5, Бачка – Радник 1:0, Рад – Металац 1:0.