Лас Палмас убедљив против Бетиса

Фудбалери Лас Палмаса победили су на свом терену екипу Бетиса са 4:1 у утакмици 31. кола шпанске Примере.

Лас Палмас је уписао десету победу од почетка шампионата, 13. је на табели са 38 бодова, док је Бетис на 15. месту са девет бодова мање.

Голове за победнички тим постигли су Висенте Гомес у 44, Кевин-Принс Боатенг у 49, Хонатан Вијера у 62. и Хесе у 83. минуту из једанаестерца. Пораз је ублажио Рафаел Наваро поготком два минута пре краја меча.

Лас Палмас у наредном колу гостује Атлетик Билбау, док Бетис дочекује Еибар.

Фудбалери Осасуне победили су на свом терену Леганес са 2:1.

Осасуни је ово тек трећа победа од почетка шампионата и даље је на последњем месту са само 17 освојених бодова. Леганес је на 17. позицији са 27 бодова, односно има пет више од Спортинга који је у зони испадања.

Оба гола за Осасуну постигао је Серхио Леон, у 36. и 71. минуту из једанаестерца. Стрелац поготка за Леганес био је Димитрис Сиовас у 16. минутут.

Фудбалери Еибра су раније данас славили у гостима против Селте са 2:0.

Кике је у 13. минуту донео предност Еибару, а победу је потврдио Педро Леон у 51. минуту.

Еибар је шести на табели Примере са 50 бодова, док је Селта десета са девет бодова мање.