Преокрети Шалкеа и Херте

Шалке и Херта стигли до тријумфа, иако су губили у мечевима 12. кола Бундеслиге.

Фудбалери Шалкеа победили су на свом терену Дармштат са 3:1 у утакмици 12. кола немачке Бундеслиге.

Дармштат је на гостовању у Гелзенкирхену повео већ у шестом минуту преко Марсела Хелера, да би Шалке у 26. стигао до изједначења поготком Сеада Колашинца.

Шалке је већ у 28. минуту могао до преокрета, али је голман Дармштата Михаел Есер одбранио једанаестерац Максиму Чупо-Мотингу.

Камерунски нападач у другом полувремену се искупио за промашени једанаестерац, па је у 60. минуту довео Шалке до предности, да би Алесандро Шопф у 90. потврдио победу домаћина.

Српски репрезентативац Матија Настасић одиграо је цео меч за Шалке.

Шалке је дошао до петог тријумфа у последњих седам утакмица.

Екипа Херте победила је на свом стадиону тим Мајнца са 2:1 у последњој утакмици 12. кола немачке Бундеслиге.

Мајнц је повео голом Арона Сејдела у 25. минуту, да би Херта у 36. поготком Ведада Ибишевића стигао до изједначења.

Херта је офанзивно почела друго полувреме, а голом Ибишевића у 67. минуту стигла је до трећег тријумфа у последњих пет утакмица у Бундеслиги.

Оба тима утакмицу су завршили с десеторицом играча на терену. Црвени картон у 62. минуту добио је дефанзивац Мајнца Жан-Филип Гбамин, док је Херта од 74. остала без Ибишевића.

Херта заузима треће место на табели Бундеслиге са 24 бода, што је шест мање од лидера Лајпцига, док је Мајнц девети са 17 бодова.