Торино у серији победа, Милан убедљив у Емполију

Фудбалери Торина победили су на свом терену Кјево са 2:1 у утакмици 14. кола италијанске Серије А. Емполи на свом терену поражен од Милана резултатом 4:1.

Стрелац оба гола за екипу Синише Михајловића био је Јаго Фалке у 36. и 38. минуту, док је гол за Кјево постигао Роберто Инглесе четири минута пре краја меча.

Торино се, после седме победе у шампионату, а треће узастопне, "попео" на шесто место на табели са 25 бодова. Кјево се, на другој страни, налази на 11. позицији са седам бодова мање.

У наредном колу Торино гостује Сампдорији, док Кјево дочекује Ђенову.

У другом мечу дана, Милан је на гостовању у Емполију однео победу од 4:1.

Гости су повели голом Лупадуле у 15. минуту, да би само два минута изједначење донео Сапонара.

У наставку је Милан стигао до убедљивог тријумфа. Прво је Сусо донео предност Милану у 62. минуту, а само два минута касније Коста је затресао сопствену мрежу.

Коначан резултат поставио је другим голом на мечу Лападула у 78. минуту.

Милан је други на табели Серије А са 29 бодова, док је Емполи на 17. позицији са 10.

У наредном, 15. колу, Милан дочекује Кротоне, а Емполи иде у госте Сасуолу.