Преокрет Тотенхема, Кејн херој лондонског дербија

Фудбалери Тотенхема победили су Вест Хем са 3:2 у 12. колу Премијер лиге, пошто су направили преокрет головима у 89. и 91. минуту меча. Хари Кејн двоструки стрелац.

Вест Хем је водио 1:0 и 2:1, али је Хари Кејн постигао голове у 89, и 92. минуту из пенала и тако донео велики преокрет свом тиму у лондонском дербију.

Вест Хем је повео голом Михаила Антонија у 24. минуту, а Тотенхем је изједначио у 51. преко Харија Винкса. "Чекићари" су поново повели у 51. минуту из пенала који је извео Мануел Лансини и водили су до пред крај меча.

Хеунг-Мин Сон је продро у 89. минуту у шеснаестерац и центрирао у средину. Голман Дарен Рандолф је одбио лопту, али ту се нашао Кејн који је закуцао лопту у мрежу. Нападач Тотенхема није ни славио гол, већ је покупио лопту и кренуо ка центру.

У 91. минуту је поново Сон прошао по левој страни у шеснаестерцу, али га је после дуела саплео Хавард Нортвеит тако да је досуђен пенал, који је Кејн сигурно извео.

После тога се играло још око пет минута, и тада је Винстон Рид из Вест Хема добио други жути картон.

Тотенхем је тако остао једини непоражени тим у лиги, а ово му је био први тријумф после четири везана ремија.

"Певци" су сада пети на табели са 24 бода, једним мање од Асенала и Челсија, који има и утакмицу мање.

Вест Хем је 17. на табели са 11 бодова, једним више од Хала, првог тима у зони испадања.