Повратник Туре донео победу Ситију

Јаја Туре се вратио у поставу Ситија и са два гола донео победу на гостовању код Паласа. Саутемптон и Ливерпул одиграли без голова. Победе Сандерленда, Борнмута и Вотфорда.

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима екипу Кристал Паласа са 2:1, док су Саутемптон и Ливерпул одиграли без голова у 12. колу Премијер лиге.

Оба гола за Сити постигао је Јаја Туре у 39. и 83. минуту, а једини стрелац за Кристал Палас био је Конор Викхам у 66. минуту.

Сити се овом победом попео на друго место на табели Премијер лиге, има 27 бодова колико има и првопласирани Ливерпул. Кристал Палас на другој страни има 11 бодова и налази се на 16. месту на табели.

Фудбалери Ливерпула нису успели да упишу четврту победу у низу, пошто су одиграли 0:0 са Саутемптоном.

Екипа с Енфилда је и поред ремија задржала прво место, док је Саутемптон десети са 14 бодова.

Сандерленд је на свом терену победио Хал са 3:0 у утакмици коју је обележио нестанак струје на стадиону "Светлости". Утакмица је почетком другог полувремена била прекинута на десетак минута.

Голове за победничку екипу постигли су Џермејн Дефо у 34. и Виктор Аничебе у 62. и 84. минуту.

Сандерленд је, после друге победе у шампионату, претпоследњи на табели са осам бодова, док је Хал 18. са два бода више.

Евертон и Свонси су одиграли нерешено 1:1. Свонси је повео поготком Гилфија Сигурдсона у 41. минуту, а изједначење и бод Евертону донео Шејмус Колман минут пре краја утакмице.

Вотфорд је на свом терену славио против Лестера са 2:1, док је Борнмут, такође у гостима, победио Стоук са 1:0.