Барселона победила Севиљу, Меси постигао 500. гол за клуб

Фудбалери Барселоне победили су у гостима Севиљу са 2:1, у утакмици 11. кола шпанског првенства и пришли на два бода заостатка водећем Реал Мадриду.

Севиља је повела у 15. минуту голом Витола, а изједначио је Лионел Меси у 43. минуту. То је био његов 500. гол за Барселону у свим такмичењима. Такође, то је био 27. гол који је Меси дао Севиљи.

Победоносни гол за шампиона Шпаније постигао је Луис Суарес у 61. минуту, после додавања Месија.

Меси и Суарес су постигли по осам голова у првенству и налазе се на врху листе стрелаца.

Меси је постигао 469 голова у 545 званичних утакмица и 31 гол у 47 пријатељских утакмица за Барселону.

Барселона после четврте узастопне победе заузима друго место на табели са 25 бодова и пришла је водећем Реалу на два бода. Севиља је претрпела други пораз и пета је на табели са 21 бодом.

Раније данас Реал је на свом "Сантјаго Бернабеу" победио Леганес са 3:0, Виљареал је победио Бетис са 2:0, Селта је била боља од Валенсије са 2:1, а без голова одиграли су Еспањол и Атлетик Билбао.