Партизан лако са Новим Пазаром

У последњем мечу 15. кола домаћег шампионата, Партизан је у Хумској савладао Нови Пазар са 4:0. Фудбалери Јавора победили су на свом терену нишки Раднички са 2:0.

Партизан је повео у 25. минуту голом Марка Јанковића, вођство је повећао Ален Стевановић у 37, трећи гол постигао је Урош Ђурђевић у 54. минуту, а коначан резултат поставио је Петар Ђуричковић у 84. Минуту

Црно-бели су после 10. првенствене победе на деоби ндругог места са 32 бода, колико има и трећепласирана Војводина, док је Црвена звезда прва са шест бодова више. Нови Пазар је последње четири утакмице без победе и заузима 14. место са 12 бодова.

Партизан је од почетка утакмице имао више лопту у свом поседу и неколико полуприлика, а прва права је стигла у 25. минуту.

Ален Стевановић је прошао по левој страни и убацио лопту на петерац, а на другој стативи се сјајно снашао Јанковић и постигао свој први гол у црно-белом дресу.

Изабраници Марка Николића су у 37. минуту дуплирали предност, а после асистенције Стевановић се уписао у стрелце. Поново је акција ишла по левој страни, Стевановић и Немања Милетић су разменили дупли пас а Стевановић је постигао гол за славље око 3.000 навијача на стадиону у Хумској.

Партизан је имао иницијативу и у наставку, прво је Јанковић погодио стативу у 47. минуту, а трећи гол постигао је у 54. минуту. Центрирао је Јанковић са десне стране, а лопту је главом захватио Ђурђевић и послао је у мрежу. У првом тренутку није било јасно ко је постигао гол, пошто је поред Ђурђевића био и Валери Божинов, који је покушао да захвати лопту ногом и после гола почео да се радује. Убрзо је дилема разрешена и гол је приписан Ђурђевићу.

Четврти гол у 84. минуту постигао је Петар Ђуричковић, који је са двадесетак метара снажно шутнуо и послао лопту у мрежу, само неколико минута пошто је ушао на терен.

После тога Нови Пазар је имао две шансе, преко Александра Ђоковића и Енвера Аливодића, али је оба пута добро одбранио голман домаћих Филип Кљајић.

После утакмица 15. кола следи двонедељна пауза због обавеза репрезентација у квалификацијама за Светско првенство.

Ток меча:

18.55 - Крај меча у Хумској, нова победа Партизана - 4:0.

18.45 - ГОООЛ! Партизан води са 4:0, стрелац је Ђуричковић.

18.14  -  ГОООЛ, 3:0! Ђурђевић је погодио у 56. минуту.

18.03 - Настављен је меч који посматра око 3.000 гледалаца.

17.46 - Полувреме у Хумској, Партизан има сигурних 2:0.

17.38 - ГОООЛ! Црно-бели дуплирају предност преко Стевановића.

17.26 - ГОООЛ! Партизан води са 1:0. Стевановић убацује лопту у петерац на коју натрчава Јанковић и шаље у небрањени део мреже.

17.10 - Прва велика шанса за црно-беле, Ђурђевић је био сам испред голмана гостију али је упутио слаб и непрецизан шут.

17.01 - Почео меч на стадиону у Хумској, први су са центра кренули фудбалери Партизана.

15.55 - Познати су и састави тимова уочи дуела Партизана и Новог Пазара:

Партизан: 12 Кљајић, 4 Вулићевић, 31 Миленковић, 23 Остојић, 26 Милетић, 25 Евертон, 17 Марјановић, 91 Стевановић Ален, 95 Јанковић, 32 Ђурђевић, 86 Божинов.

Нови Пазар: 55 Зоговић, 4 Станојевић, 7 Аливодић, 10 Траванчић, 16 Чечарић, 18 Брунчевић, 21 Пајовић, 32 Димитријевић, 44 Рајабов, 80 Својић, 88 Мицевски.

15.30 - У првој данашњој утакмици Јавор је као домаћин савладао нишки Раднички са 2:0. Јавор је десети на табели са 17 бодова, док је Раднички пети са 10 бодова више.

Црно-бели су у серији од осам првенствених утакмица без пораза, а нови циљ су им три бода против Пазара који у Београд стиже као 13. екипа у шампионату.

Изабраници Марка Николића су други на табели са 29 бодова, колико има и трећепласирана Војводина.